Новини

Усі Новини >
winner

Переможці V Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива»

Козловський Вадим 1 місце «Сітка» Вінниця...

/Files/images/banner_2014_for print.jpg

Пересувна фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива»: добра подорож-2014

Успішно завершила свою подорож пересувна фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива» Українського форуму благодійників, партнером якої вже не перший рік виступає мобільний оператор life:)...

/Files/images/DSC_0056.JPG

«Зворушливі миті людяності, що спонукають до милосердя»

17 жовтня у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктиву»...

  • Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Фотоконкурс
  • Новини
  • Розпочався цикл занять з основ фотографії для представників неурядових організацій.

Розпочався цикл занять з основ фотографії для представників неурядових організацій.

2012-09-18

/Files/images/DSC04609.JPG

18 вересня стартувала фотошкола, організована Українським форумом благодійників в рамках підготовки до проведення ІІІ Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива».

На першому занятті викладач фотошколи – Валерій Скляренко, член спілки фотохудожників України, зробив для учасників, представників благодійних фондів, екскурс в історію зародження соціальної фотографії, а також почав розмову про роль композиції та світла в роботі фотографа.

Однією з знакових фігур, яка залишила значний внесок в розвиток в тому числі соціальної фотографії був французький фотограф Картьє-Брессон. Він був перший, кому в 1954 р. дозволили зробити виставку фотографій у всесвітньовідомому Луврі. Фотороботи Картьє-Брессона, зроблені в різних куточках Земної кулі, - смерть Ганді в Індії, зміна влади в Китаї, Берлінський мур в Німеччині, тощо - створюють ефект присутності, коли споглядач ніби сам стає свідком події. «Гарна фотографія – це коли ми забуваємо, як вона зроблена, а сприймаємо ситуацію з точки зору образу» - підкреслює Валерій Скляренко.

В середині минулого сторіччя, коли фотоапарат був диковинкою, потрібна була особлива майстерність, щоб бути «непомітним», не стривожити ситуацію та відобразити її природньо. Картьє-Брессон був готовий та відкритий до подій та несподіваних, цікавих моментів, що є також ознакою професіонала фотомистецтва.

Кожний фотограф привносить до зображення дійсності свою філософію, своє бачення реальності. Так Філіпп Халсман, відомий як сюрреаліст від фотографії, зображував відомих людей в стрибку, оскільки вважав, що стрибок – це стан, в якому людина виявляє своє єство.

Гарна фотографія – це гармонічне поєднання декількох складових - композиції, світла, моменту та емоції.

Саме питанням композиції та світла буде приділена більша увага на наступному занятті, яке відбудеться 25 вересня.

Коментарi